fbpx

Osłony zewnętrzne

ROLETY ZEWNĘTRZNE

Rolety z funkcją żaluzji

Inteligentne rolety Mono ID3 francuskiej firmy Bubendorff spełniają wymogi estetyczne współczesnych projektów fasad i elewacji. Posiadają ruchome lamele, łącząc tym samymfunkcje rolety i żaluzji fasadowej. Lamele są zamontowane na łańcuchach ukrytych w bocznych prowadnicach, co daje możliwość płynnego i precyzyjnego podnoszenia, opuszczania i zmiany kąta ustawienia lameli. Możliwość zmiany kąta nachylenia lameli pozwala na regulacje dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń, a także, co nie mniej istotne, chroni prywatność mieszkańców. Dzięki współpracy ze stacją pogodową i zegarem, lamele mogą automatycznie reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne, czy
też porę dnia. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie techniczne dostępne aktualnie na polskim rynku, które jest doskonała alternatywą dla żaluzji fasadowych, okiennic czy shutterów.

Najwyższa jakość potwierdzona aż 7‑letnią gwarancją

ROLETY SOLARNE

Dokonując wyboru elektrycznych rolet zewnętrznych oczekujemy od nich nie tylko niezawodności i funkcjonalności ale również łatwości w montażu bez konieczności uciążliwych prac budowlanych. Rolety z panelem fotowoltaicznym ID2 SOLAR firmy Bubendorff to doskonałe rozwiązanie, przeznaczone do instalacji w wykończonych budynkach, w których nie doprowadzono przewodów elektrycznych do wnęk okiennych. Dzięki panelowi solarnemu roleta funkcjonuje bez zasilania elektrycznego. Warto podkreślić, iż działanie rolety jest niezależne od warunków atmosferycznych. Tak więc może ona działać zarówno w słoneczne dni, jak i przy całkowitym zachmurzeniu. Niezależność od energii elektrycznej umożliwia swobodne korzystanie z rolet także w sytuacjach awaryjnych, gdy zabraknie prądu.

ROLETY dachowe rolax

Coraz częściej projektowane przydomowe ogrody zimowe, oranżerie a także baseny zapewniają dobre samopoczucie i relaks, nadając naszemu życiu nową jakość. Świetnym rozwiązaniem dla takich przestrzeni są zewnętrzne rolety ROLAX przeznaczone do montażu na dużych przeszkleniach dachowych. Rolety te mają doskonałe właściwości izolacyjne, chronią szklane dachy przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych, wiatru a także niwelują hałas spowodowany np. przez silne opady. Ponadto w roletach ROLAX zastosowano bardzo wydajny silnik elektryczny oraz specjalny mechanizm napinający roletę w jej dolnej części, tak by sprawnie pracowała na dachach o dużym kącie nachylenia, od 0 do 81° przy długości rolety do 6 m. Istnieje możliwość segmentowego montażu rolet w zależności od projektu. Innowacyjna konstrukcja, opatentowana przez producenta, umożliwia bezawaryjną pracę przez wiele lat. Montaż rolet dachowych ROLAX może obniżyć latem temperaturę wewnątrz pomieszczenia nawet o 20°C, a zimą pomoże utrzymać izolację termiczną, zmniejszając koszty ogrzewania. Rolety do ogrodów zimowych ROLAX to jedyne takie rozwiązanie dostępne na polskim rynku, generujące oszczędności dla użytkowników posiadających ogrody zimowe i oranżerie, chcących cieszyć się pięknymi widokami i bliskim kontaktem z naturą przez cały rok.

kolorystyka

kolorystyka

System rolet nadtynkowych do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących. Zapewnia on optymalne rozwiązanie projektantom i budowniczym. Rolety w systemie podtynkowym wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety  stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. System zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza bilansu energetycznego budynku.

Rodzina rolet adaptacyjnych w skład których wchodzą systemy Standard, Owal i Półowal przeznaczona jest głównie do stosowania w istniejących budynkach.W każdym z systemów roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru.

kolorystyka

Żaluzje fasadowe to nowoczesne osłony okienne mocowane na zewnątrz budynku.  Doskonale chronią wnętrze przed nasłonecznieniem, zmniejszają poziom przenikającego hałasu, oraz poprawiają zewnętrzny wygląd elewacji. Zastosowane na wielkogabarytowych, szklanych powierzchniach działają jak izolator, który zapewnia prawidłowy rozkład temperatury w pomieszczeniu, a także wspomaga pracę klimatyzacji.

Jednym z głównych elementów żaluzji zewnętrznych są poziome lamele wykonane z aluminium.

Zmiana kąta nachylenia lamel umożliwia regulację dopływu światła oraz ciepła do pomieszczenia. Pozwala także zabezpieczyć wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz, bez konieczności całkowitego przesłonięcia okien.

Roleta-1-4-799x1080
Facebook

Zmiana adresu biura

Informujemy, że przenieśliśmy się z Łagiewnik do nowej siedziby w Dzierżoniowie przy ulicy Ząbkowickiej 25a.